cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
HELP ME PLSSS Joseph has 20 coins in his pocket. He has 5 nickels, 6 quarters, 7 dimes, and 2 pennies. Joseph chooses a coin at random. What is the probability
What part of speech is day
(X+3)(x^2-6x+5). Please help multiply polynomials
Choose the inverse of y=X2-2
Who was the 42nd president of the United States?
Which information is not provided in the Dietary Guidelines for Americans? how to make smart food choices how to handle food safely how to balance food intake w
which is a step in the process of calculating successive discounts of 8% and 10% on a $50 item
For local governments, where does the power come from?(from which level of government?)
If a train is traveling eastward with a constant velocity of 15 m/s, what is the net external force action on it? There is not enough information, so it cannot
You should always end your presentation by giving your contact information. True False