de3stfrie4licia
de3stfrie4licia de3stfrie4licia
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

the 40 to go plan cost $40 per month plus $0.05 per minute. write an expression

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 12-09-2016
0.05m + 40 <== ur expression
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence best illustrates the link between the “American Dream” and urbanization in the late 1800s?
estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47
Explain how the concept of the “survival of the fittest” relates to the theory of evolution.
what is the sum 3/5 3/7
What aspects of his subjects lives does tennyson often explore? A. Famous moments B. Heroic moments C. Neglected moments D. Destructive moments
ER is an abbreviation for
Rio Grande is blank of the Mississippi River
what is the theme of the three brass pennies?
Petrolyn motor oil is a combination of natural oil and synthetic oil. It contains 3 liters of natural oil for every 5 liters of synthetic oil. If 189 liters of
A water balloon was dropped from a high window and struck its target 1.1 seconds later. If the balloon left the persons hand at -5.0 m/s, what was the velocity