Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

In a lot of 200 articles 10 are defective, find the probability of (i) no defective article (ii) one defective article (iii) at least one defective article in a
Let M=(x,y)inR²|exp(x)x²+y²=1. Show that M is a manifold without boundary.
There is evidence for overfishing since approximately _________blank. A. the late 1700s B. the early 1900s C. 1000 years ago D. the mid-1800s E. the 1970s
A large tank contains air at 29/m2, gauge pressure and 240C temperature. The air flows from the tank to the atmosphere through an orifice. If the diameter of th
If the elasticity of supply of crude oil is 1.5, how much will production have to increase to match a 10
What equation is related to 588 divided by N equals 42
The inverse, f-1(x), of f(x) =x + 5/x can be written as 5/x - 1. find f(2)
Study the problem of the double pendulum.(a) Specialize the equations for the double pendulum to the case of a rigid double pendulum.
Generally speaking, PR and consensus democracy provide all of the following EXCEPT: A) broader participation in decision-makingB) more effective decision-makers
The Seven Basic Quality Tools of quality refers toa. Measurements conducted to determine the customer's perception of satisfaction b. The tools utilised to redu