Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

Which part of the First Amendment says that citizens are allowed to practice any religion they choose? A. The freedom of association clause B. The separ
Why is it more important to know the amount of body fat as opposed to just a persons weight
What happened at the first and second continental congress apex?
What is the theoretical probability of rolling all 5 dice on the same number? How many favourable outcomes are there when rolling 5 dice?
What type of image is formed by a concave lens
A forest fire covers twice the amount of forest as it did 3 days ago. If the fire covered 300 square miles 3 days ago and it continues to grow at the same rate,
Energy in an ecosystem flow from consumers to producers.True of False
Which is the equation of the line with an x-intercept of -2 and a y- intercept of 1
What company invented the graphical user interface?
if you subtract the least integer from the greatest integer and divide the difference by 3 the quotient is 5