felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

work out the lowest common multiple of 42 and 63
In the years before World War II, why did some dictators believe they could take over Europe and other parts of the world?
__________ is the rate at which food is converted to energy and expended by the body. a. Hunger b. Weight set point c. Metabolism d. Cues
In the xy -plane above, point C has coordinates (6, 9). Which of the following is an equation of the line that contains points O and C ?
1.)why is the rule of law an important principle? 2.)how does the constitution limit the power of the military?
once you've chosen a topic, what should you do next? A:interview an expert. B:brainstorm to get out initial ideas. C:create a research question. D: draft a thes
Substract (9g3 13g2 - 7g - 10) - (7g3 - 11g2 - 6g - 9)
The purpose of an advertisement describing why Hawaii is the best vacation spot is a. to persuade. b. to inform. c. to entertain. d. to show off.
Manuel is standing 5.3m north of jackets. Rowyn is standing 2.5m west of the jackets . Dennis is standing 1.9m east of the jackets. What is the distance between
The chromosome is the sex determiner for many species. t/f