kcb1 kcb1
  • 13-09-2016
  • Mathematics
contestada

for each store, what is the ratio of the number of cans to the price?

Respuesta :

mustangs mustangs
  • 13-09-2016
Well $ 4.50 for the 24 pack.$2.50 for the 4 for 10,12 pack and the last is $3.00.
Answer Link

Otras preguntas

2. A business man sold an article at a gain of 10%. Had he sold the article at a gain of 20% he would have gained Rs. 55 more. Find the cost price of the articl
aspectos de la narrativa gótica en el poema el cuervo de Edgar Allan Poe
I've provided a screenshot below. In the question, I don't understand why it can't be D. Like both C and D have the same slope, y= 2/3x. The only difference is
How would a river that drains a watershed be affected if a portion of forest uphill from the river was converted into a city with mostly impermeable surfaces? A
Select the correct answers in the table. Rachel enjoys exercising outdoors. Today she walked 5 2/3 miles in 2 2/3 hours. What is Rachel’s unit walking rate in m
A biology class has a total of 35 students. The number of females is 11 less than the number of males. How many males and how many females are in the class?
A tutor should be able to work around a. Your house c. Your teacher’s schedule b. Your schedule d. All of these Please select the best answer from the choices p
explain the relationship between small particle aerosols and areas od dense population​
Why do scientists not use US customary units when reporting their data?
write an Article to your teacher for extra sports lesson