whosmichy
whosmichy whosmichy
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

the product of 25 and the number of students

Respuesta :

hdjdjsjdj81
hdjdjsjdj81 hdjdjsjdj81
  • 11-09-2020

Answer:

25n

25*n

Step-by-step explanation:

let n represent the number of students

Answer Link

Otras preguntas

how changes in suppliers affect retail business industry?​
Which represents the inverse of the function f(x) = 4x? Help plss !!
PLS H ELP ME ANSWER THIS IN THE NEXT 5 MINUTES
Nick buys a sleeping bag online for $70.16. If shipping and handling are an additional 25% of the price, how much shipping and handl]ing will Nick pay?
Read the following sentences. Write “S” for simple sentences and “C” for compound sentences. 1. Clocks go forward in the spring. 2. They left early, so they arr
which particle is gained and lost during a redox process?
Pls help!! I beg of you
10! Or 10 factorial please
express -14/6 as a rational number with denominator as 3​
8. Which is the better buy: 200 g of coffee beans at $3.85 or 1 pound at $960? How do I solve it