131455
131455 131455
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

You had $21 to spend on two notebooks. After buying them you had $17. How much did each notebook cost?

Respuesta :

frostyelsa08
frostyelsa08 frostyelsa08
  • 11-09-2020

2$ each notebook

First you find how much you spent. You spent 4$ then divide it in half. That is how you get the answer.

Answer Link

Otras preguntas

Why can't plants and animals live anywhere
Which type of rock does magma form when it hardens?
whats the next number 3 6 4 8 6 12 10
multiples of 5 starting from 75
While observing slides under a microscope, Jack adjusts the microscope's mirror so that a circle of light can be seen. Which microscope is in use? A-Compound mi
What two numbers go into 450
If you want to improve your muscular endurance, what is the best plan? Low resistance with high reps High resistance with low reps Low resistance with low reps
15cm3 of fluids how many ml did th Doctor give you
What is 30.5% as a fraction in simplest form
Which characteristic best distinguishes quantitative data from qualitative data?