popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

Identify each of the following as a topic or a theme. American identity: American identity comes from merging cultures. : Family relationships: Supporting one a
How could you know that a chemical change has taken place?
Manny's burrito stand lets customers choose 4 ingredients from the list below to add their burritos: How many groups of 4 different ingredients can go on a burr
WILL TRY TO MARK BRAINLIEST Item 4 What did President James K. Polk accomplish as a result of the Mexican-American War? A. He got Mexico to pay money to Americ
Can someone please help me? :(
. Writers of the romantic period were concerned with ______________. (1 point) helping readers understand the true meaning of love telling stories that depict l
What is the opposite of 4 4/5 Write your answer as a mixed number.
Write the ratio in simplest form: 36 to 78
A rocket that has a mass of 4000 lbm travels at 27,000 ft/sec. What is most nearly its kinetic energy
A pair of shoes usually sells for $69. If the shoes are 40% off, and sales tax is 7%, what is the total price of the shoes, including tax?