julianluigi951
julianluigi951 julianluigi951
  • 13-09-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for cheese that is sold in 12-ounce packages priced at $3.84

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit price = $3.84/12 = $0.32
Answer Link

Otras preguntas

Compare and contrast scalar and vector quantities. Include a definition and provide at least one example of how they are alike and how they are different.
How did improved transportation affect farming? A) More people farmed because they could reach distant farmlands. B) Fewer people farmed because they could trav
a polygon with 4 sets of parallel lines
What is the main difference between health-related fitness and performance related fitness
Shannon drew the line of best fit on the scatter plot shown below: A graph is shown with scale along x axis from 0 to 10 at increments of 1 and scale along y ax
How do I make a great book about sience-fiction. What cool stuff could I put in a book that I am making. It is about a team of aliens fight an army called zeva
Identify five Native American loan words
12. The tax rate on Jerome Jame's $112,000 vacation home is 25 mills. The property is assessed at full value. How much will Jerome pay in taxes this year? A.
___________ is the ability of a product to satisfy a customer.
Define the concept 'risk behaviour' and explain why it is important for teenagers to investigate and be knowledgeable of it?