julianluigi951
julianluigi951 julianluigi951
  • 13-09-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for cheese that is sold in 12-ounce packages priced at $3.84

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit price = $3.84/12 = $0.32
Answer Link

Otras preguntas

express the concept of living together admidst diversity​
What is x and y, and how do you do this problem
this isnt even for school- can anyone identify what kind of rock this is for me? it has clear parts aswell.
select all the factors of:5x^2+31x+6A) (x+6)B) (5x+1)C) (5x+6)D) (5x+3)E) (x+1)F) (x+2)​
Interior and Exterior of Triangles
Oxygen is a reactant of___(1)___while being the product for___(2)___.
Which statements about immigrants in the late 1800s are true? Choose all answers that are correct. Most immigrants were upper class industrialists looking to bu
pakisagot TLE!!TLE SUBJECT NYAN​
Give an example of a function F(x) that is an antiderivative of f(x) = 9 cos(9x)+ 3x^2
Dan bikes 10 km west and then bikes another 5 km west. What is Dan's velocity if it takes him 45 minutes? A. 0.1 km/min west B. 3 km/min west C. 0.3 km/min west