Seudónimo Seudónimo
  • 14-09-2016
  • Mathematics
contestada

You buy 3.8 pounds of trail mix. The mix cost $2.81 per pound. What is the total price for the trail mix?

Respuesta :

abc1237 abc1237
  • 14-09-2016
$10.68 because 3.8 multiplied by 2.81 equals 10.678 and then you round it to 10.68
Answer Link

Otras preguntas

25 Points ❣️Directions: Identify the constant/s and variable/s in each algebraic expression. Given Constant. Variable1. 7׳2. 3a² + 13. 10 ×
Freddy saved two-thirds as much money as Jimmy. Jimmy saved 5 times as much money as Miriam. Together they saved $1400. How much did each save?
____ Canada has legalized hemp farming, We can now expect to see pulp and paper produced from hemp soon. add a conjunction please at the beginning ️​
Out of 720 students,120 have failed.What percentage of students failed the exam?​
The ratio of the areas of the bases of two similar cones is 49:36. If the height of the small cone is 18cm, find the height of the large cone.
hi pls help me tysm :)​
There are 21 students in class. The median age of the students is 23. The oldest student is 29 Please explain
The party lasted all night.(change into how long question)​
III. Choose four new vocabulary words from any of the recent activities, and write an original sentence for each. Be sure to choose new words that you have not
What is the perimeter of a square who’s sides are ten units long?