bryjaun14
bryjaun14 bryjaun14
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

meyerlj
meyerlj meyerlj
  • 14-09-2020

Answer:

I'm pretty sure the answer is 8.96

Step-by-step explanation:

1.28×7=8.96

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following functions is graphed below? (picture included)
Which purpose of government is shared by almost all countries historically?
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!! A boy had 20 cents. He bought x pencils for 3 cents each. If y equals the number of pennies left, write an equation showing the depe
examples in types of experimental methods ​
QUESTION 1 Which of the following sentence with an introductory phrase is punctuated correctly? In the middle of the night Robert came up with a good idea for h
Are these all correct there part 1, 2,3,and 4
Your cellphone plan is by the minute. Each minute of use costs $0.10. Create a relation that represents the amount spent, A, per minute, m, of call time. Then,
Suppose f(x) = 6x2 + 2x - 7 and g(x) = 4x - 3. Find each of the following functions. a.(f+g)(x) b. (f-9)(x)
Simplify the expression. 4 * 22 ÷ 2 + 2
Based on the information from both charts, which other country does Russia compare most closely to? Brazil Mexico Japan Uganda