bryjaun13 bryjaun13
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

sturgeonryan85
sturgeonryan85 sturgeonryan85
  • 14-09-2020

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

1.28 times 7

Answer Link
bbernhardt1216 bbernhardt1216
  • 14-09-2020

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

If 1lb=$1.28, then 7lbs x $1.28= $8.96.

Answer Link

Otras preguntas

what is the third quartile of the following data set 24,20,35,39,28,42,25,29,44,21,37
A flagged word is one that is misspelled. (Points : 2) True False
The ______ states that you can add two or more numbers in any order and get the same sum.
Is the value of the first 5 in California's population 10 time as great as the value of the second 5 explain
Five Ways In Which The Government Can Ensure That The Help It Offers Is Received Only By Those In Need Of It
A pair of shoes costs $30.99 and the sales tax is 5%. Use the formula C=p+Rp to find the total cost of the shoes , Where c is The total Cost,p is the price ,&am
Why was the Battle of Gettysburg a key turning point in the war? A. It won the war for the Union. B. It convinced Europe to become a Union ally. C. It greatly w
Three girls downloaded a total of 36 songs on their iPods. Jane downloaded twice as many as Inez and since Tracy wanted to have the most, she downloaded one mor
The population of a local species of beetle can be found using an infinite geometric series where a1 = 880 and the common ratio is one forth. Write the sum in
what helps develop the theme in " The Rainy Day"?