millydiaz34md millydiaz34md
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose tortilla Chips cost 25.5 cents per ounce. What would a bag of chips cost if it contained 23oz?

Respuesta :

charmainelei charmainelei
  • 15-09-2020

Answer:

586.5 cents

Step-by-step explanation:

if one ounce costs 25.5 cents and the bag contains 23 oz, you multiple 25.5 by 23 to get 586.5

Answer Link

Otras preguntas

Help me please tell me RIGHT answer plssssss
(Square root of -6)(square root of -10)
please help me! In at least one paragraph, explain cultural diffusion. Be sure to provide examples of both positive and negative effects of cultural diffusion
20 POINTS PLZ HELP which of the developments in medicine you have read about do you think would not have happened had it not been for the war
Un jour, ils ___ vendu la maison son ont
Question 19 help will mark brainlest
President Of United Kingdom Yawo D'almeida Rules 21 Years Yes Or No?
Are 70 and 80 terms of the sequence 5,10,20.......?​
How can the environment affect future generations?
EL VARÓN DE RABINAL. (Al bailar agita un lazo con el que se propone sujetar a su enemigo). ¡Efectivamente! ¡Valeroso varón, hombre de los Cavek Queché! Eso dijo