FendiiNy FendiiNy
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Michael bought a box of 20 pretzel rods for 4.40 what is the price per pretzel rod

Respuesta :

mirandaanderson99
mirandaanderson99 mirandaanderson99
  • 15-09-2020

Just do 20 divided by 4.40

Answer Link

Otras preguntas

What allows consumers to receive goods and services in a non-price rationing system?
. When first beginning a workout, the warm-up period A. is completely optional. B. should be more intense than your actual workout. C. is done depending only on
Can three collinear be used to define a plane?
whose point of view does the passage reflect
How can laughing at yourself help you maintain a positive self concept?
HELP I DON'T KNOW HOW TO SOLVE THIS !!!!
write the equation in standard form. then factor the left side of the equation 2x^2=28-x
You have been appointed to a health education team at your school. Your job is to develop the criteria for the health information you will be sharing with stude
Which describes the primary goal of the first labor unions? A. providing education and training to unskilled immigrant workers. B. settling disputes between str
What impact did the Industrial Revolution have on Philadelphia? a. Philadelphia's population shrank, which increased the need for farmers. b. There was increas