anaelboi69
anaelboi69 anaelboi69
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards of ribbon did Lynn buy?
​

Respuesta :

Popholediddily Popholediddily
  • 15-09-2020

Answer:

$12.21 / 1.48 = 8.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

product formed when a ketone is reduced
Books are wonderful. a complete sentence or a fragment?
Various pieces of string are cut at different lengths. Stephanie selects three pieces that measure 4.5 cm, 6 cm, and 8.5 cm. Determine what type of triangle Ste
What happens when one factor of production is in limited supply? A. It does not impact the economy. B. It could cause all of the other factors to also be in
Question 11 point) A scientist observes the same craters on the moon every day because 0 а Ob the moon revolves at the same rate as the earth the moon does not
In this lab, you create a derived class from a base class, and then use the derived class in a C++ program. The program should create two Motorcycle objects, an
Consider the triangle. A triangle has angle measures 25 degrees, 90 degrees, and x degrees. An exterior angle of y degrees is adjacent to 25 degrees. What is th
The greatest common factor of the group (6x-3) is
why are written laws important part of democracy?
Pls answer this correctly and I will mark it as brainlist