angelynaruiz03 angelynaruiz03
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Need help with this thank u for your help

Need help with this thank u for your help class=

Respuesta :

shalizehkermani shalizehkermani
  • 15-09-2020

Answer:

Gary's grocceries

Step-by-step explanation:

When you find how much it costs for one can at both stores gray's store is cheaper (.88 cents/per can) where as Marissa's store costs (1.2 dollars/ per can)

Answer Link

Otras preguntas

This sand timer contains 595 g of sand. It takes half an hour for all of the sand to flow through the timer. Each millilitre of sand weighs 1.6 g. How many mill
how faught in the french and indian war?
20 POINTS !!! Based on Gay-Lussac's law, which of the following statements is true for an ideal gas at constant volume and mole amount? a - the number of coll
Shawna‘s mother is 26 years older than her. The product of their ages 3 years from now will be 36. Let the present age of Shawna be S
Evaluate the given expression. 5 P 2
where on the map is crete study island A. 4 B. 1 C. 5 D. 3
I don't know how to do? ​please help me!!!
justify the inclusion of heritage social studies in the primary school curriculum 100 marks​
Pls find area of this shape
What value is equivalent to 3 × 10 − 2(12 − 3 × 3)?