Jaebhad
Jaebhad Jaebhad
  • 16-09-2020
  • Mathematics
contestada

If the price for 12 cookies is 42 dollars how much would if cost for 1 cookie

Respuesta :

joyhw
joyhw joyhw
  • 16-09-2020

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

42 divided by 12 is the price of one cookie.

42 divided by 12 = $3.50

hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

The girls feel horrible when they ___ a volleyball game Which uses the best word to complete the sentence A.loose B. lose C. loosen D. losed
What was Robert lindeuxs purpose in painting the trail of tears? What evidence in the painting suggests his purpose?
How are plays and screenplays different ?
What do you do if you want to see the HTML code on a website using BlueGriffon? A. Click the Source tab B. Click the HTML Tags tab C. Click the Normal tab D. C
Describe how to translate the graph of y = square root of X to obtain the graph of y = square root of X - 4 A. Shift right 4 units B. Shift down 4 units C. Shif
What does the expression 12f =24 represent?
Would someone please help me with my French? Thank you!
A single email address that can represent several email addresses is called a ____.​
What is the domain of the function y = ln (-x+3/2) a. x<2 b. X>2 c. x<3 d. x>3
Help me please! In her career explorations class, Allison decided that she’d like to be an airline pilot. Now, she’s in the process of researching college train