princess6102000 princess6102000
  • 14-09-2016
  • Mathematics
contestada

megan works at an ice creams shop and makes $8.25 per hour.Lucas works for a landscaper and makes $6.50 per hour .how much more does megan makes each hour

Respuesta :

Lydia123 Lydia123
  • 14-10-2016
1.75. i subtracted 5 from 0. got 5. you cant subtract 5 from 2, so you have to borrow from the 8, make it a 7, and make 2 into 12. then i subtracted 5 from 12 and got 7. i brought down the decimal and then subtracted 6 from 7 and got 1. the answer is 1.75.
Ver imagen Lydia123
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me with this exercise?
Which sentence contains a dangling modifier? 1) After walking in the blistering sun for two miles, the air-conditioned store felt like paradise. 2) Having folde
I'd really appreciate it if anyone could help! :) I'll give Brainliest! Which relations are functions? Select Function or Not a function for each graph.
If someone could help me that would be amazing
how to solve this problem?
Miguel babysits for 3 hours and earns $15. Which represents the unit rate?
If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef
In the lesson, you played the role of a juror in the case of State v. Justin B. Goode. In that case, when the defense attorney cross-examined Suss Pihshawn, his
Read this excerpt from “Lake Titicaca” by Miguel Angel Asturias. They travel with their llamas. They see me, knitting their cheeks to contemplate me with their
In the pale blue dot by Carl Sagan what did his grandfather lieb transport across the river bug