iheartzaria iheartzaria
  • 12-11-2014
  • Mathematics
contestada

In winter, the price of apples suddenly went up by $0.75 per pound. Sam bought 3 pounds of apples at the new price for a total of $5.88

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-11-2014
Original price of apples per pound is in the attachment below.
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

fruit flies are commonly used in genetic investigations that focus on traits passed from parents to offspring over several generations. What can you infer is th
The next month, the family tries the bowling palace, which is on the other side of the town. they set aside $30 for gas and food. only four family members are b
Which is one reason why this expression is equal to 0. 8.29•-5.62+5.62/5.62
The sum of a number and five is seven. Find the number. The number is ___
The sum of two integers is 10 their difference is 8 what are the two integers.
5. Solve each equation. a. -1/8d - 4 = -3/8
Please Help I will mark Brainliest!
What is the measures of the complement and supplement of an angle that measures 35°
Which characteristics is true of modern day monsters
What are the similarities between Ecuador and mexico? one paragrah plzzzz