prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this .each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

carolinehoskins54
carolinehoskins54 carolinehoskins54
  • 11-10-2020

Answer:

If each unit costs 14 (p?), then 942 units will cost 13,188.

Step-by-step explanation:

942 times 14 is 13,188

Answer Link

Otras preguntas

Who is katie she keeps deleting my answers, saying she warned me when i was not warned
In what way do you believe that women’s role was more than just wives and daughters of emperors?
What measure of center best represents the data set? Drag and drop the correct answer into the box. Data Set Best Measure of Center {27, 29, 26, 28, 25}.
Which of the following was not a wartime strategy used by the Allies to win WWII? O Allowing Germany to convince the Allies to not split it up Berlin between th
which factor played the most significant role in the start of World War 2
when revising which strategy should be done first? A. revise word choice B. revise overall structure C. revise sentence structure D. revise paragraph structure
An adult ticket to a corn maze costs $4 more than a child ticket. A senior ticket costs $3 more than a child ticket. Manuel's family has 2 children, 1 adult, an
Name the following compound: A. Propyl dihydrogen amine B. ethyl amine C. Ethyl dihydrogen amine D. Propyl amine
PLSASE HELP!!! write a 6 sentence response to why teenagers should have homework
An ice cream cone has a diameter of 7 cm and a height of 13 cm. If you have 2600 cubic centimeters of ice cream, what is the maximum number of cones that you co