nukanukanuka
nukanukanuka nukanukanuka
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

AVIS rent a car is running a deal where you can rent a car for $49.99 and $0.99 per mile. using m for miles write the expression that depicts this situation

Respuesta :

tonieshanianzegaing
tonieshanianzegaing tonieshanianzegaing
  • 12-10-2020

Answer:

y= 49.99x+.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
Why is american dream is not worth pursuing ?
Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
What is the answer for this equation? -6x = -36
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.