steresiakimani
steresiakimani steresiakimani
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

20*6=120

Answer Link
HurricaneTide
HurricaneTide HurricaneTide
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

If lessons cost $20 per week, multiply the cost ($20) by the amount of weeks (6);

20*6= 120

Answer Link

Otras preguntas

What is 0.42,3.47 and 3.74 in order from least to greatest
salt & sugar do not appear to have a fix shape.why do we call them solid
write an article on the inroads that computers have made in our lives today and the manner in which they have become so inseparable part of youngster's life. W
Write the decimal expansion for 8 over 33
In general, where on Earth are the subduction zones located?
Which of the following is not a perfect square trinomial?1)144 + 12y + y^22)100 + 20y + y^23)64 − 16y + y^24)25 + 10y + y^2i need help with this one, please...
Twenty stamps cost $8.40. How much does it cost to buy 5 stamps? Answers:  A. $2.10
What are two examples of a just war
what is 6.46,6.41 and 4.6 in order from least to greatest
What are the solutions to the equation x2 + 3 = 124?   A. –3 and 3