coachwallsisdabest coachwallsisdabest
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

$2.50 per 5 cans, find the price per can.

Respuesta :

EZ020212007
EZ020212007 EZ020212007
  • 13-10-2020

Answer: 50 cents per can

Step-by-step explanation: you do 2.50 divided by 5

Answer Link
susinlopez2005
susinlopez2005 susinlopez2005
  • 13-10-2020

Answer:

50 cents per can

Step-by-step explanation:

use a calculator and divide 2.50 by 5

Answer Link

Otras preguntas

Why do you think each level of government controls different laws?(4-6 sentences)​
Which details show that this passage is functioning as an introduction? Check all that apply
Read and choose the option that answers the question. Buenas noches, me llamo Jorge. Mi rutina de todas las tardes es ir a la práctica de béisbol. Para mi práct
What are the lengths of sides t and k?
there 2,500 first year students at nicks school. Nick found a brochure from the housing office thats stats 70% of students live on campus. based on the statisti
The following is a description of the conversion cycle of Central Production Limited: The conversion cycle of the company is triggered by a report from the w
PLEASE HELP ASAP!!! background information & four facts about the Mayans pyramids
in what ways does Louie continue to resist invisibility​
What happens to a population if its growth exceeds its carrying capacity?
In the theory of learning, the rate at which a subject is memorized is assumed to be proportional to the amount that is left to be memorized. Suppose M denotes