ca3ermw7gp ca3ermw7gp
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

4 pound tomato cost 14 dollar how much does 1 pound cost

Respuesta :

mikayelsahakyan1 mikayelsahakyan1
  • 13-10-2020

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:

14/4 =3.5. To check answer multiply 3.5 by 4. You get 14

Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP!! NEED CORCCERT ANSWER PLZZ!!! WILL MRK BRAINLIEST!! Which expression shows the result of applying the distributive property to 12(5y+4) ? A. 60
pablo y victor son brasilenos. ellos son de
How did the Constitution change the United States?
there are 946 millimeters in a quart there are 2 pints in every quart how many millimeters are in a pint
Why did Paul Revere create the Boston Masacre engraving?
Read this excerpt from "One Flu over the Cuckoo's Nest.” That year, scientists found that a very simple mutation in one gene could make a virus very easy to tr
How is the slope derived from the conversion of potential to kinetic energy?
ABC with vertices A(3, 5), B(,4,1) and C(1,2) translation of 3 units left and 4 units down
In Labrador Retrievers, black fur is dominant to yellow fur. How is it possible that 2 retrievers with black fur reproduce puppies with yellow fur
El examen es difícil. El examen es fácil. Ingrid es muy alta. Ingrid es muy . En esta escuela sólo enseñan a personas jóvenes. En esta escuela sólo enseñ