ellafgillette ellafgillette
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

At the supermarket you can fill your own honey bear container. A customer buys 12 oz of honey for $5.40. i need help.

Respuesta :

Z1gZag
Z1gZag Z1gZag
  • 13-10-2020

Answer:

Ok, So what I would do first if I were you Is probably divide $5.40 by 12. So that would equal $0.45. So that mean it costs $0.45 per oz.

Step-by-step explanation:

How this helped!

Answer Link

Otras preguntas

find the slope of this line 5x+4y=4
What is the solution to 17c+ 3(4-2c) = 5(7c)?
Question 50(Multiple Choice Worth? points) (Histograms and Line Plots LC) The following is a list of movie tickets sold each say far 10 s says 8,15,47,12,52,27,
Which of the following statements is true about the sensory register? a.It is where recognized sensory stimuli are transferred directly to long-term memory. b.I
b. How many tiles does Kennedy need to completely fill the wall? Show your work.
Question 6 of 40 Identify the type of function represented by f(x) = 4.2x A. Exponential growth B. Exponential decay C. Decreasing linear OD. Increasing linear
Solve for p. 9p3p-5 19 P = ?
A balloon filled with air has a volume of 4.24 lters at 23.00°C. If the balloon is cooled at constant pressure to 5.00°C, what is its new volume?
What happens to the molecules in a gas as it is cooled inside o jar
do you visit the Senate chamber during a session on an average day you are most likely to find the session presided over by who