makaylabower864
makaylabower864 makaylabower864
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store charges $0.75 per donut. Which equation can be used to find c, the total cost, in dollars, to buy d donuts?

Respuesta :

Dbreakarm
Dbreakarm Dbreakarm
  • 13-10-2020

Answer:

It should always be addition or multiplication.

Step-by-step explanation:

Common sense, plus you didn't give us any options.

Answer Link

Otras preguntas

Did the Industrial Revolution ever really end, or is it still going on today? Use facts to support your answer.
the product of y and 11
Drag and drop an answer into each box to correctly complete the statement. A reflection is a transformation that maps point P in a figure, over a line, AB←→ , s
First fourth and tenth terms a(n) = 5 + (n + 1) 1/6
What is closest to the total length of sex cars?
The book refers to china and the byzantine and abbasid empires as "political and economic anchor[s] of the postclassical world." what does this phrase mean? wha
How do you find unit rate from a proportional relationship shown in a table
the styles that were blended to create the jazz genre
y+8=-11[tex]y + 8 = - 11[/tex]
Help me with these math questions..... WITH SCREENIES