amhernandez828
amhernandez828 amhernandez828
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

If cheese costs $5.65 per pound, what will be the total cost of 2.2 pounds of cheese?​ plz help meee

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
The answer is $12.43

Multiply the two numbers.
Answer Link

Otras preguntas

Invelisul chitinos reprezinta exoscheletul: a. Coralilor b. Melcului-de-gradina. c. Paianjenul. d.Scoicii-de-lac. ?????????????????????????????????????????????
How many milliliters of 5.0M K2Cr2O7 solution must be diluted to prepare 250.0 mL of 0.37 M solution
Three inches of snow fell on Monday and 5 inches fell on Wednesday. Which number is the additive inverse of the amount of snow that fell?
Identify the participle and any modifiers or object it may have. Answer "NONE" if appropriate. The boys playing football look tired. Participle: Modifie
How to do this and what's the answer
Philip walked a total of 8 kilometers by making 2 trips to school. After 3 trips to school, how many kilometers will Philip have walked in total? Solve using un
Why would goverment giving money to the rich not create more jobs for the rest of us?
What does film music convey? A) identity of a character B) lifestyle and whereabouts of a character C) life and feelings of a character D) professional details
i really need all the help a can on F please guys! 20 points!
50 Points for 2 questions, if you can explain why you are right then I will give brainliest. 1. In the sentence "There comes a time when the cup of endurance ru