scarlettcook
scarlettcook scarlettcook
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Algebra 2

Simplify 3+i/2-i

Respuesta :

p6ekn5 p6ekn5
  • 14-10-2020
3-i/2
Pls mark me brainliest
Answer Link

Otras preguntas

At the market, 2.4 pounds of carrots cost $1.68 and 1.8 pounds of broccoli cost $1.53. how much more does 1 pound of broccoli cost the 1 pound of carrots
C - 1 =8 2245778994324
Bryan had 20x dollars. He spent 3x dollars for breakfast, $5 for maps and 6x dollars for a guide book. Find the amount of money Bryan had left in terms of x. Pl
Which functions are increasing? Choose all answers that are correct.
Identify Doc Holliday
How do you solve this inequality -2/5<=u/-1
Marcus is 1.5 meters tall . his sister is 0.1 meter taller than Marcus .their father is 0.2 Meter taller than his sister . how tall is their father
When should you write the introduction and overview portion of your business plan?
Nat spent $28 on 8 DVDs. At this rate, how much would 5 DVDs cost? What is the unit rate?
Please help! What are the coordinates of the fourth point that could be connected with (–4, 7), (3, 7), and (3, –7) to form a rectangle? A. (–4, –7) B. (–3,