Gennysan13
Gennysan13 Gennysan13
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Dennis brought 5 cans of slime for $23.50.what was the unit rate per can?

Respuesta :

bb6445569 bb6445569
  • 14-10-2020

Answer:

$4.70

Step-by-step explanation:

23.50/5=4.7

Answer Link
Jenkins613332
Jenkins613332 Jenkins613332
  • 14-10-2020

$4.70 per can of slime

Answer Link

Otras preguntas

three students are sitting in the first row. In the second row, three students sit behind each of those students, and so on. How many students are sitting in th
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! As the basketball bounces up from A to B, how is the energy converted?
Studies show that most children need an average of ten hours per sleep, while most adults only require an average of seven hours of sleep. The data shown on the
cuantos reyes magos hay? (tres)​
Which of the following countries is not categorized as a high performing Asian economy
How did slaves contribute to the economic success of the Southern Colonies?
Villas garden is only 10 yd.? and the watermelon plants she wants to grow require 2.5 yd.? each how many watermelon plants can she grow
the figures in the picture are similar to each other find the value of x
Who was Mr.Williams??
Match the Apollo mission with what it is known for. 1. Apollo 1 first use of a Lunar Rover 2. Apollo 11 first successful manned landing on the moon 3. Apollo 13