dmmcm83387
dmmcm83387 dmmcm83387
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which product has the lower unit price one gallon of orange juice for $3.49 or B a half gallon of orange juice for $1.70

Respuesta :

linoyr linoyr
  • 15-10-2020
I think that the half gallon of orange juice has a lower unit price
Answer Link

Otras preguntas

a classroom desk has 4 legs how many legs do 5 desks have altog err ther
what is 13/169 in simplest form?
Convert .076 to a fraction
Write five different sentences in Spanish using different verbs
How many feet long 72 inches
what is the value of x in the equation 1/5x - 2/3y=30 when y=15
Write a fraction less than 5/6 that has a denominator of 8
Solve 10a-5b=25 for b
Which word in the sentence is a predicate adjective? This trip may be brief, but it is our vacation. a. trip b. brief c. vacation d. it
Which is the direct object in the sentence? We painted the scenery for our play. a. painted b. play c. we d. scenery