lizzielew0117 lizzielew0117
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jason had $313 to spend on 8 books. After buying them he has $17. how much did each book cost

Respuesta :

plshelpmeeeeeeee
plshelpmeeeeeeee plshelpmeeeeeeee
  • 15-10-2020
313 - 17 = 296 296/8 =37
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this question
Ch mensuration of class 8 add the following 8x²+ 7xy - 6y² +17, -3xy+4x² +2y² -5 and 2xy +14-Y²-4x ² Answer me please ​
How do organisms obtain what they need from the hydrosphere?
Find twe positive even consecutive intecers such that the square of the smaller integer is 10 more than the larger integer.
your friend solved the equation 4x+24-2=7(4x+2) and got x=16. what error did your friend make? what is the correct solution?
i really want to know what 3-3=
What are properties of a base
4. A thick layer of volcanic ash can be heavy enough to collapse the roofs of buildings because ash a. is solid. b. cannot be blown by winds. becomes heavier as
Find the inverse function of f informally. f(x) = x^3 + 8
Shapes A and B are similar. a) Calculate the scale factor from shape A to shape B. b) Find the value of w. Give each answer as an integer or as a fraction in i