aleleighton07
aleleighton07 aleleighton07
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ezekiel bought a 18 ounce box of chocolate for $6.50. What was the cost per ounce? in a explanation order

Respuesta :

melanyruiz69
melanyruiz69 melanyruiz69
  • 15-10-2020

Answer:0.36

Step-by-step explanation:

You divide 18 by 6.50, that give you the cost per ounce

Answer Link

Otras preguntas

3-27 Complete this table for refrigerant-134a: T, °C P. kPa u, kJ/kg Phase descr
What sample sizes are necessary at population sizes of 1​billion, 10,000, and 100 with a confidence interval of10​%and a 95​%confidence​ level? Explain the effe
Determine if the functions are inverses.
eliminate the parameter t to find a Cartesian equation for: x=t2 y=2+3t x=Ay2+By+C Where A=________ B=__________ and C=________
what is the value of this expression 3(wx8)+x please help peepss
A small toy car car cost three dollars a large toy car cost five times as much as mom Aaron wants to buy one of each I wish equation can be used to find the cos
According to the given information, segment AB is parallel to segment DC and segment BC is parallel to segment AD . Construct diagonal A C with a straightedge.
I need help pls! thank you!​
Categorize each description into the correct type of non-Mendelian inheritance
What’s the numerator for the following rational expression?s/t +7/t =?/t