Elijahoji Elijahoji
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 candy bars cost a total of $12, then $2 is the ___________ of the candy bars. *

Respuesta :

Bruhhh28 Bruhhh28
  • 15-10-2020
$2 can get you one candy bar. So if you want 6 it would cost $12
Answer Link

Otras preguntas

There are many well conducted studies that show the effectiveness of low-calorie foods and beverages on weight loss. True/False
X=3 graph using x and y intercepts
A bakery used 475 pounds of apples to make 1000 apple tarts. Each tart contains the same amount of apple. How many pounds of apples are used in each tart
Rebecca fills out a survey in which she asserts complete agreement with the statement, "I enjoy being unique and different from others." With which cultural ori
In horses, black is dependent upon a dominant gene,B, and chestnut upon it’s recessive allele,t. If a homozygous black pacer is mated to a homozygous chestnut t
What does this symbol indicate on a weather map?​
Why does the time of day sometimes influence the tone of a piece of writing? O A. Physical details associated with different times of day can create a mood or f
Balance Hci+mg— mgcl2+H2
What are the two thing needed for cellular respiration
which of these is not a compound word? stopwatch roommate watchman signature​