TheReplicantKid
TheReplicantKid TheReplicantKid
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lisa went to the hardware store and bought 12 pieces rope. Each rope was 3/4 of a meter long. If the rope cost $3.50 a meter, how much did she spend?

Respuesta :

lacaplo205 lacaplo205
  • 15-10-2020
.....................................
Answer Link
jakegriffin jakegriffin
  • 19-05-2021

Answer:

(B) 31.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
What is the answer for this equation? -6x = -36
Sin42cos17-cos42sin17
A process with less than 100% efficiency is?
What is the answer for this equation? -6x = -36