darlynemmaldonado
darlynemmaldonado darlynemmaldonado
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jeans are on sale for $16 per pair. How much will 4 pairs of jeans cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-10-2020

Answer:

4 pairs cost $64

Step-by-step explanation:

16*4=64$

Answer Link

Otras preguntas

Point M is 5 units away from the origin. Which are the possible coordinates pairs of point M
In a chemical reaction, activation energy increases the
Simplify. 5 + 2(3x − 4) − x
BRAINLIESTTT ASAP!! theres 2 questions, please check the picture one. The HR diagram displays the apparent magnitude of stars. True False
GIVING 15 POINTS!!!!!!! NO GUESSINGG ◦ Banks are businesses. Like other banks, they seek profit. What goods or services do banks offer customers? How do they ea
The direct style of communication is often used when individuals wish to preserve the harmony of a relationship.
When a solution of an acid reacts with a solution of a base, hydrogen ions react with hydroxide ions to form?
The value of a collectible coin can be represented by the equation y=2x+9.74, where x represents the number of years that Consuello has owned the coin and y rep
Which of the following weighs least?A. 1 centigram B. 1 decigramC. 1 gramD. 1 kilogramE. 1 milligram
The vertex of a parabola is (-3,1) and it’s directrix y=6 write the quadratic function of the parabola