vuzqgniiy5 vuzqgniiy5
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Four pizzas cost $21.95 how much was one pizza

Respuesta :

z0mba
z0mba z0mba
  • 15-10-2020

Answer: About $5.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
zaynubsidd zaynubsidd
  • 15-10-2020

Answer:

5.4875

Step-by-step explanation:

4 pizzas = 21.95

divide 21.95 by 4

5.4875 is your answer

Answer Link

Otras preguntas

I neeed help please
write four importance of measurement​
What is StartFraction 5 Over 8 EndFraction divided by One-fourth?
5. EXPOSITORY WRITING Write a brief essay describing how the definition of citizenship has changed over time. Describe also the ways in which citizenship has re
what's the answer to|X-9|=13x=_or x=_ ​
What color is the sky, grass, and the sun? Thx
The people of central Asia moved to America during the last ice age because the geography
wien une correc Torm Or une verb estar or tener. Está estás tenemos tiene tienen 1. Tú estás muy triste. 2. Mi hermana frío. 3. Los amigos sed. 4. Hoy nosotros
Which grammatical mood is demonstrated in the sentence below? Do your homework, now. Subjunctive Imperative Exclamatory Indicative
Pls look at pic and pls help