nierrar888 nierrar888
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jayson buys two baseball bats for $300 what is the unit rate per bat ​

Respuesta :

helterbrande
helterbrande helterbrande
  • 15-10-2020

Answer:

$150

Step-by-step explanation:

$300 divided by 2 = $150

Answer Link

Otras preguntas

how to solve 4n²-3n-7=0
What is 3 and 1/8 + 1 and 2/5 ? please answer I need help with my hw
What is an exponential number?
What's 0.003 1/10 of
Are all equilateral triangle acute triangles?
Which biological molecule is associated with iron (Fe) ions? A. Histone B. Catalase C. Chlorophyll D. Hemoglobin E. RNA polymerase
A function is created to represent the balance on a credit card each month. What restrictions would be made to the range?A)The range would only include integers
What is the primary source of the electrons used in the mitochondria? A. Water B. Glucose C. ATP D. Cellulose E. Oxygen
A function is created to represent the balance on a credit card each month. What restrictions would be made to the range?A)The range would only include integers
What should the last paragraph of a cover letter include?