leilazk917 leilazk917
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

$12.60 for three t-shirts

Respuesta :

drakebrodsky
drakebrodsky drakebrodsky
  • 15-10-2020

Answer:

I assume you're asking the price of one t-shirt, which would be $4.20.

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiffanyq14
tiffanyq14 tiffanyq14
  • 15-10-2020

Answer:

1 t-shirt=$4.20

Step-by-step explanation:

12.60 divided by 3 is $4.20

Answer Link

Otras preguntas

How is hospitality an essential element in everyday life?
Write an equation for the transformation y=x vertical stretch by a factor of 8
James has a piece of construction paper with an area of 65 1/4 inches. it is 9 2/3 inches long. What is the width of the pieces of construction paper in inches
What is the policy of obtaining and occupying colonies to form an empire?
Which Muslim empire was known for its grand and well-planned capital? A. Mughal Empire B. Ottoman Empire C. Safavid Empire
How did geography affect the development of Rome
which gas forms 21% of the earths atmosphere
How are potential and kinetic energy alike
how did the Muslims treat conquered peoples?
what makes colorado plateau a special place