mightymeganrose07 mightymeganrose07
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

A cellular company offers a price of $19.95 for 200 minutes. Find the unit rate in cost per minute.

Respuesta :

wrennlyyasia
wrennlyyasia wrennlyyasia
  • 15-10-2020

Answer:

≈ $0.10 /min

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how is early spanish influence still seen in West Texas?
What is the impact of arteriosclerosis?
What moon phase comes after a waxing crescent
Brent divided 3 1/5 by a number and got 4 1/2. what number did he divide by?
a person who weighs 100 pounds on earth weighs 16.6 Ib on the moon which variable is the independent varible
A number n plus 7 is less than or equal to 9
Who do you write 23 3/8 as a decimal
_____ are larger cells with membrane-bounded organelles. Prokaryotes Eukaryotes
The lightness or darkness of tones or colors is called a. forte. b. crescendo. c. value. d. tone.
In a free election in 1989, Lech Walesa came to power in A. Hungary. B. Romania. C. East Germany. D. Poland.