tyronthomas tyronthomas
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Determine the rate and the unit rate. $18 for 6 volleyballs

Respuesta :

joneschristian20
joneschristian20 joneschristian20
  • 16-10-2020

Answer:

3.00$ is the answer

Answer Link

Otras preguntas

when you divide miles by hours, you are calculating?
please show all work i’ll mark brainliest
Which of the following is not provider benefits from PHR? (A) Improve patient's recall of medical history. (B) Alternate means of communication. (C) Improve com
What are the treatment modalities and approach for a patient diagnosed with Hyperthyroidism?
Find AC please, help is very much appreciated.
Here is how Noah solved his math problem. Do you agree with his method? Explain why or why not. Noah's method: add 9 to each side 2(x - 9) = 10 2(x-9)+9 = 10 +
How do the different types of mutations affect the amino acid sequence of a polypeptide?
What requirements did the Northwest Ordinance have for the admission of a territory into the Union as a new state?​
Jada is taller than Diego. Diego is 54 inches tall (4 feet, 6 inches). Write an inequality that compares Jada's height in inches, j, to Diego's height.
Fitness 6th Grade Which team tries to keep the other from scoring?