keymani200779 keymani200779
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

The owner of a pet store sells 5 goldfish for $9 . What is the cost in dollars for one goldfish

Respuesta :

elainastill04 elainastill04
  • 11-11-2020
$1.80 is the correct answer
Answer Link
chilio
chilio chilio
  • 14-04-2021

Answer:

The answer is C.

Step-by-step explanation:

Took the lesson on edge 2021

Ver imagen chilio
Answer Link

Otras preguntas

Values of a Romantic poet include A. law and tradition. B. community and civilization. C. nature and individualism. D. order and authority.
the anion formed from an oxygen atom is called a
A 5-pound bag of bread flour is on sale this week for $2.05. What is the price per pound? 1. $0.32 2. $0.38 3. $0.41 4. $0.48
What does x and y equal in y=x+5 and 3x+y=25
hey guys !!!, do you know what is a siege ??
which volcanos are located along diverging plate boundaries
which best describes how air temperature is related to high- and low-pressure air? A. Cool air forms low-pressure areas, while warm air forms high-pressure are
What was one reason that immigrants came to the Americas in the late 1800s? A. European countries were paying people to go to America B. Many came because the U
There are 32 female performers in a dance recital.The ratio of men to women in 3:8 how many men are in the dance recital
Mark the consequence if it is intentional. A. Spanish conquistadors bring their horses with them across the Atlantic. Some horses escape or swim to shore af