kristianmccray561092 kristianmccray561092
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada


Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How
much less money did she spend that week?

Respuesta :

satsukiranotenshi satsukiranotenshi
  • 11-11-2020

Answer:

$13.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 of 9 (1 point) 1 Question Attempt 1 of Dan can choose Plan A or Plan B for his long distance charges. For each plan, cost (in dollars) depends on min
The following system of equations is graphed below. 6x + 3y = 6 8x +9y=-22 What is the solution for this system?
Notifications are course alerts that help you stay up to date on Instructor feedback Course Alerts Discussion activity from other classmates All of the above m
The sides of the square below are 8 units long. Each side of the square is parallel to an axis. What are the coordinates of point G on the square? Y 0 E (1,3) H
(7 x 6)[tex] \div 2[/tex][{45 [tex] \div [/tex]3(7 x 2-15 + 6)} + 4] ​
How much oz equals 3.7 kg
Consider the part of the poem you just read. What do you think is most likely to happen to Thisbe next? Write your response in one to two sentences.
Calculation of number of Carbon atoms bolzmanns constant Plank's constat and velocity of light
Cuál de estos es un intervalo abierto. a) 1.] b) [.] c) ].[ d) [.[ ​
WILL MARK BRAINLIEST-20 POINTS Answer ALL questions in the photo- Questions 1, 2, and 3.