kristianmccray561092 kristianmccray561092
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada


Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How
much less money did she spend that week?

Respuesta :

melissawayne
melissawayne melissawayne
  • 11-11-2020

Answer:

$13.92

Step-by-step explanation:

$212.90-198.98

Answer Link

Otras preguntas

. Jane made a door frame for the house but does not have a tool to measure the angles. How can she check that the corner is 90 degrees?
WHY DO PEOPLE THINK VOODOO IS BAD?
A box contains 8 white balls, 7 black balls, & 2 red balls. a) how many red balls must be added to the box so that the probability of drawing a red ball is
What are the quadrants of the standard (x, y) coordinate plane below that contain points on the graph of the equation 4x - 2y = 8 ?
(7x6 + 10x2 − 10) + (3x6 − 6x3 + 4)
this is algebra 1 unit 1 or lesson 1
What is the correct internal temperature for cooking rare beef roasts? A. 120°F B. 130°F C. 145°F D. 155°F
Discuss and Implement the Customer Value-Driven Marketing Strategy in current market of Pakistan. Apply each concept with 3 examples. (200 words ) subject marke
Proper numeric keyboarding technique includes all of these techniques except O keeping your wrist straight O resting your fingers gently on the home keys O look
When you add a zero to the right of a decimal number, it multiplies its value by 10 (For example, "15" becomes "150"). What similar result happens to the value