latoya0413
latoya0413 latoya0413
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

Lae bought grapes for $1.50 per pound.

Respuesta :

Catsceard
Catsceard Catsceard
  • 11-11-2020

Answer:

Where is the question or is that it?

Answer Link
heavynn12
heavynn12 heavynn12
  • 16-12-2020

1.Use the numbers in the table to create

Ordered pairs

2.Pounds are graphed on the x - axis

3.Plot the ordered pairs on the graph

4.Draw a straight line that starts at the origin and connects all the points

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best definition of mathematical proof? a/A sequence of statements that demonstrates the truth of an assertion. b/Statements that show the assertion
11,9,7,5,3,1,B) Common Difference:Recursive Function:D) ExplicitFunction:​
What did both the Aztecs and the Incas have in common
A federal bank examiner came to a bank in Jacksonville. He audited the books and he checked out the staff and the office facilities. He checked the public rooms
If the area of the square is A(s) = s², find the formula for the area as a function of time, and then determine A(s(3)).
State whether each ratio forms a proportion. 1) 6:3, 18:9 2) 3:4, 30:40 3) 14/18,28/36 4) 2/5,5/2
What is the ph of 0.36M HNO3 ?
Define the following terms - you may need to consult your lecture text or other suitable resource: a. monomer, b. repeating unit, c. condensation polymerizat
• Which category of energy interested you the most? Choose from one of the following: fossil fuels, nuclear energy, biomass, hydropower, solar energy, geotherma
55.5% repeating as a decimal​