apratts2020
apratts2020 apratts2020
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need 4 answers , The cost per pound of the apples on sale is $
.The cost per pound of the apples on sale is $___
.
You can buy
pounds of apples for $18.00 ___
Since 1 pound = 16 ounces, so there are about ___
apples in each pound.
You can buy approximately ____
apples for $18.00.

Respuesta :

BrettLennon
BrettLennon BrettLennon
  • 12-11-2020
I believe the answer would be 18 apples since 1 pound = $1
Answer Link

Otras preguntas

Do 1/3 and 2/6 name the same part of one whole?
Some students attend school 180 out of 365 days a year. About what percentage of the year do they attend school?
One day a store sold 33 sweatshirts, White ones cost $11.95 and yellow ones cost $11.50. In all, $386.70 worth of sweatshirts were sold. How many of each color
an organism like a green plant that can make its own food is called what?
What important idea from Thomas Malthus inspired Darwin?
what are metalloids used for
Factor using the gcf : 6x^3-9x^2+12x
Determine if the following tables from a lineAr equation if so identify the slope otherwise write non linear
why was renaissance a turning point in world history
List three types of colonies England formed in North America in the late 1500 and 1600's? Please Help me now before I get yelled at!