atkinsZPP atkinsZPP
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

if petrol cause $1.20 per gallon how much would 5 3/4 gallons cost

Respuesta :

mattwisey26
mattwisey26 mattwisey26
  • 12-11-2020
It would cost $6.90:)
Answer Link
jakeeverson
jakeeverson jakeeverson
  • 12-11-2020

Answer:

$6.90

Step-by-step explanation:

1.20 x (5 3/4) = 6.9

Answer Link

Otras preguntas

Which method and additional information would prove triangle ONP and triangle MNL similar by the AA similarity postulate? A. Use rigid and nonrigid transformat
PLEASE ANSWER QUICK! “Joseph Louis Cook, the son of an African-American father and an Abenaki mother who had both been taken captive by the Iroquois. Cook himse
write 4 tens and 3 hundredths as a decimal?​
What is the total energy change for the following reaction: H2 + I2 -> 2HI?
please help solving.​
find the value of y a. 118 b. 65 c. 130 d. 32.5
Frito Lay is owned by Pepsi and has a variety of billion dollar brands such as Doritos, Cheetos, Lays, and Ruffles. These famous snack brands are available in a
what is x? please answer asap!!
You decide to write an essay about the medical benefits of dark chocolate, and you find an interesting website. To determine if it's reliable, you ask yourself
2. What efforts have been made in Nepal to produce skilled human resourcesfor the economic and social development of the country? 3. What kind of h