kobski24 kobski24
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 8 pie molds at a cost of $0.67 per mold. He also bought 8 pre-
made crusts at a cost of $0.63 per crust. How much did Matt spend on pie
molds?

Respuesta :

briannamrodriguez200 briannamrodriguez200
  • 12-11-2020

Answer:

$5.36

Step-by-step explanation:

multiply 8 by .67

Answer Link

Otras preguntas

What has China been doing to help them progressin global trading?
Ryan lives with his siblings,parents,grandparents,and his fathers unmarried sisters which type of family unit is this ? A)Blended Family B)Dual employed family
how many more tracks did the winning company lay
Which of the following first generated military involvement in Oklahoma? exploration resettlement development reconstruction
Can anyone help with this question please!
Which of the following numbers are square numbers? Select all that apply. 2 6 8 9
Right in equation of the ellipse The rest of the question is in the photo
Which affixes mean “ without “
what’s particular right is given the last of the bill of rights
PLEASE HELP DOESN’T MAKE SENCE!!