Krgala01
Krgala01 Krgala01
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Brand A is $5 per 60 pound bag and Brand B is $12 per 150 pound bag. What Is the unit rate that brand A is selling for

Respuesta :

turtle62407
turtle62407 turtle62407
  • 12-11-2020

Answer:

YEEYEE

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

C++ PROGRAMMING: Student grades pls help... Write a program that reads students’ names followed by their test scores. The program should output each student’s n
I WILL CHOOSE YOUR ANSWER BRAINLIEST HELPP
Do you have a math envision volume 1 book
99/12 in long division please!
An archaeological find in Caesarea (stone with an inscription on it) proved that which New Testament person actually existed
For a particular circle, a central angle of 75 degrees will intercept an arc of length 10pi feet. What is the radius of this circle?
Algebra ll; please help! I was absent during this class period and I’m confused, thank you.
Como era la organización económica, politica,Social y Cultural de las 13 colonias?
Based on the information in the selection, which of the following relationships is most similar to the relationship below? Baskets : Food A. Baskets : Tree bran
Find the area of the figure. Show your work here 21. 13 19 4