siyamls siyamls
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Elena spent $2.50 on pineapple juice. Pineapple juice costs $0.10 per ounce. How many ounces of pineapple juice did Elena buy?

Respuesta :

24kpeterson
24kpeterson 24kpeterson
  • 12-11-2020

Answer:

25 ounces.

Step-by-step explanation:

Move the the decimals to the right.

Answer Link

Otras preguntas

Where did the United States divert money made from Iran-based missile sales? Cuba Grenada Nicaragua Taliban
what is a group of citizen soldiers
in mesoamerica the shift to basic crops including crops,beans,and squash, is referred to as the - revolution. a. green b. native american c. planter d. agricult
how many times does 60 go into 450????
Write 102/11 as a mixed number in simplest form.
why shouldn't pets be in classrooms
identify the independent variable in this relationship. a garden hose produces g gallons of water after running for m miutes.
Bulgaria is known as the garden of eastern europe because ?
How many solutions does the equation have? 3(4x-2)=2(6x-3)
Which best describes the cell theory? Scientists know all there is to know about cells, so the cell theory will not change. As technological advancements are ma