deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Why Independent Redistricting commission is good?
What does this equal? 2(x-5)-3(4x-2)=6
James works as a waiter. He served meals with bills of $23.59, $40.65, $30.50, and $15.68. If his total for tips was $17.67, what percent tip did he receive fo
was fly an vain creature in the poem the spider and fly
Which types of weathering and erosion are primarily responsible for the formation of caves?
what's a word that means smart, dramatic, and ambitious?
Where did the settlement house movement begin? A.chicago B.the united states C.england D.new york
Pediments and friezes are common features of buildings from what civilization
a frying pan has a radius of 14 centimeters. what is the circumference of the frying pan?
Who is considered the first great modern architect?